הכשרות לצוותי רפואה ורווחה

הקהילות שלנו לא מקבלות מענים טובים דיים ממערכות הבריאות והרווחה. בשל אירועים טרנספוביים, חוסר ידע וטיפול לא הולם, א.נשים רבים בקהילות שלנו נמנעים מלגשת לטיפול רפואי ונפשי ומצריכת שירותי רווחה. במטרה לקדם את זכויות הקהילה הטרנסג'נדרית מול גורמי הרפואה והרווחה, ולפעול למען שיפור השירותים, הקמנו את פרויקט ההכשרות של גילה. 

במהלך השנתיים האחרונות פגשנו כ-3000 א.נשי רפואה, פסיכיאטריה, פסיכולוגיה ועבודה סוציאלית, צוותי סיעוד, עובדי אדמיניסטרטיציה בתחום הרפואה וסטודנטים.ות לרפואה וסיעוד.

לובינג ושינוי מדיניות

פרויקט גילה פועלות כנגד ההדרה והאפליה הממוסדת כנגד א.נשים טרנס* ולמען פיתוח מענים אשר יתמודדו עם ההזנחה ארוכת השנים של הקהילות שלנו. אנחנו פועלות בועדות כנסת, מול משרדי ממשלה, מול מוסדות ורשויות, הן באמצעות לובינג והן באמצעים משפטיים. לאורך השנים היינו מעורבות, בין השאר במאבקים על הזכות לבריאות, ולשיפור הטיפול הניתן ברפואה הציבורית למי שמבקשות לעבור הליכים רפואיים להתאמה מגדרית, השתתפנו בניסוח נוהל כשירות תרבותית לעבודה עם א.נשים טרנס* שהתפרסם על ידי האגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות ופעלנו לביטול נוהל ההפרדה שהיה נהוג בשב"ס. 

ליווי ומענה חירום

פרויקט גילה מאז ומתמיד נתן ליווי אישי, בגובה העיניים, מא.נשים *, לא.נשים טרנס* אחרות. אנחנו מאמינות שקשר אישי וסולידריות קהילתית הן הבסיס. הליווי הוא אישי ומשתנה לפי הצרכים והזמינות - שיחות טלפון, פגישות אישיות, ייעוץ, ליווי לפגישות רפואיות, סיורים בזירות זנות - מנסות להיות שם איפה שצריך. אנחנו מפעילות קרן חירום שמאפשרת לנו לסייע בסכומים צנועים למי שנקלעה למשבר, ועובדות בשיתוף עם ארגונים נוספים על מנת ליצור רשת תמיכה משמעותית וחזקה יותר.

נראות חיובית ברשת

אנו שואפות לייצר נראות חיובית ברשתות החברתיות ולהגיע לכמה שיותר חברות וחברי קהילה, להשמיע את קולנו להראות עוד ועוד צדדים בקהילה הטרנסג'נדרית.

  • Instagram
  • Facebook

גילה במשבר הקורונה

עם תחילת משבר הקורונה הבנו בפרויקט גילה כי הקהילה שלנו על סף משבר כלכלי חסר תקדים, שייפגע בין השאר בזכות לקורת גג. בסגר הראשון יזמנו והרמנו פרויקט לגיוס תרומות וחלוקת מעני סיוע בשכר דירה, אליו הצטרפו אלינו ארגונים נוספים (מעברים וטרנסיות ישראל). בסגר השני, בשיתוף עם הארגונים הטרנסים ובתמיכת קרן שוסטרמן הרמנו פרויקט חלוקת מענקי סיוע בהיקפים גדולים בהרבה. בשני הסגרים חילקנו ביחד קרוב למיליון ש"ח בכספי סיוע, זאת בנוסף לחלוקת סלי מזון ותווי קנייה.

לכל מי שפנתה בבקשה למענק, הצענו עזרה נוספת במיצוי זכויות וסיוע משפטי בהתמודדות עם חובות ופינויים מדירות.

סופרויז'ן לא.נשי טיפול

פרויקט גילה מזמין א.נשי טיפול אשר עובדות עם הקהילה הטרנסג'נדרית לעבור הדרכה מקצועית ע"י ד"ר אדוה דרור- בהדרכה נוודא שהמטפל או היועץ מבצע את עבודתו באופן מיטבי.

מטרתה של ההדרכה היא לתמוך ולסייע למטפל/עו"ס כאשר היא.הוא נחשפת לחומרים קשים וטעונים, פוגשת את מגבלות המקצוע, את מגבלותיה האישיות ועוד. 

בין הנושאים שעולים בהדרכות: דיספוריה מגדרית וביטוייה השונים, עבודה עם הורים ומשפחות לטרנס, הקשר וההשפעה בין אוטיזם לטרנסג‘נדריות, היחסים של טרנסיםות עם הגוף, אתיקה וסודיות מול הורים ביחס לזהות מגדרית, קשיים של המטפלות בקבלת הבקשות המגדריות של המטופלות.